Прогулянка в природі

Рекомендації батькам

Підготовка до прогулянки:

- Визначити маршрут і завдання (що побачимо, куди підемо);

- Підготувати ігри для відпочинку, обговорити їх з дитиною;

- Підготувати предмети для збору колекцій (банки, сачок, коробки, пакети).

Поїздка в ліс:


- Звернути увагу дитини на погоду, описати її (небо, світло, настрій, рослини);

- поспостерігати за зміною місцевості (що бачимо навколо, характер дороги, повороти, зміна пейзажів, рельєфу).

Прогулянка в лісі:

- на узліссі звернути увагу на настрій і почуття, запахи, загальний вид лісу: які бачимо дерева, траву, квіти, стежки, відтінки зелені, навколишню місцевість;

- В лісі послухати шум, спів птахів, спостерігати зміну картини в різних ділянках лісу. Зупинятися у цікавих дерев, пеньків, рослин; спостерігати за пташками, метеликами, мурахами, розглядати їх; порівнювати побачене, відчувати і бачити красу і поетичні образи в навколишніх явищах.

Відпочинок на галявині:

- знайти гарну галявину і організувати місце для відпочинку;

- розглянути галявинку, чагарники і дерева з різних місць;

- організувати збір колекцій;

- організувати ігри.

Шлях з лісу

Для повернення вибрати іншу дорогу, бажано з водоймою або річкою, де можна купатися або спостерігати за водними рослинами, берегом, перебігом води, її кольором, красою, запахами.

Бесіда про прогулянку

По дорозі додому, поки враження ще сильні і почуття переповнюють дитину, організувати бесіду про побачене (Що сподобалося? Чому: Що більше запам'ятав? Що здивувало? Що нового побачив? Яка погода? Тварини? Рослини? Повітря? Де було красивіше? Що робили? Що зібрали? Як змінювалося настрій? Як шумить ліс? Які запахи?)

Заняття вдома :

• обробка колекції (пропрасувати листя, засушити квіти, скласти камені, оформити букет) Виконуючи роботу, навчайте дитину розглядати предмети колекції, милуватися ними, відзначайте особливості, порівнюйте з іншими предметами чи явищами, називайте форму, колір, величину, просторове розташування деталей і особливостей поверхні;

• вироби з природного матеріалу, зібраного на прогулянці іграшки, макети, ікебани, аплікації;

• підбір книг про природу, читання, розгляд картинок;

• малювання та ліплення на природничу тему.

Безпечне літо

Діти - істоті верткі и непосидючі. Взимку одежний прошарок не абіяк стрімує їх запал, влітку ж ніщо не заважає бігаті, стрибати, лазить по деревах, розмінаючі кісточкі и запасаючісь енергією на цілий рік. Усім батькам відомо, що зупинити цей вічний двигун, пригатель, лазатель неможливе, та і навіщо: актівність - запорука здоров'я и гарного настрою. Але швидкий темп життя має свою зворотню сторону - забиття и травми. Як діяти, якщо сталася неприємність? За синцем, що утворився, треба спостерігати, оскількі він не завжди виявляється таким вже нешкідливим. У нормі синяк зобов'язаний пройти декілька стадій «цвітіння»: червоний переходить у ліловий, потім стає вишневим, синім, і, нарешті, жовто-зеленим. Якщо «забарвлення» синяка залишається червоним і не міняється впродовж 2-3 днів - почався процес нагноєння. Особливо уважними треба бути до синяків на колінах и ліктях. Фахівці вважають їх найнебезпечнішими, оскількі окрім шкіри и м'яких тканин страждають суглоби, суглобова сумка и зв'язки. А іноді дитячі забиті коліна «відгукуються» через багато років, викликаючі захворювання колінної чашки.

Допомога при синцях. Перші 2 дні після забиття синців потрібний холод - він зменшує набряк тканин і запобігає розвитку гематоми. Тому кожних 2-3 години на 10 хвилин прикладайте до забитого місця шматочки льоду, загорнуті в целофан, або пляшку з холодильника. На 3-й день синяк перестають охолоджувати и починають гріти. Компрес роблять за стандартною схемою: тонкий шар бинтика, просочений зігріваючою рідиною (спирт або камфорна олія), потім компресний папір, вата и матеріал для обгортання (бинт або бавовняна хустка). Пам'ятаєте: зігріває компрес тільки 3-4 години, далі починається процес охолодження. Ще один хороший спосіб лікування синяків: 3-4 дні обробляти його ватним тампоном, просоченим яблучним оцтом (розбавляти навпіл водою). Добре допомагає при синцях алое - розрізаний уподовж лист прикладайте до постраждалого місця, закріпивши пластирем. Також можна використовувати і капустяний лист, тільки перед цим його потрібно гарненько розім'яти до появи крапельок соку.

Не рідше, ніж синці, у дітей з'являються садна. Ці часті супутники дачного відпочинку відрізняються від синяків наявністю пошкодження шкіри. Допомога при саднах. Спершу ретельно промийте ранку проточною водою и обробіть звичайним коричневим господарським милом (воно - найкращий антисептик; тільки не тріть, а нанесіть мильну пінку і потім змиійте її водою) або перекиснєм водно. У кінці процедури змастіть краї садна йодом, зеленкою або фукорцином. (якщо з'явився синець, дійте за вже відомою схемою.) Надалі садни треба обробити будь-якою асептичною маззю або олією обліпихи. При глибокій рані завдовжкі більше 1 см необхідно накласти шви, тому зверніться по допомогу в найближчий травмпункт. Психологічна допомога. Якщо ранка болить, можна дати малюкові вікову дозу знеболюючого засобу. Слід завжди пам'ятати, що частіше за усе дитину мучить не стільки фізичний біль, скількі емоційний, адже за роздряпане коліно и порваний одяг йому може дістатися від мами. Адже якщо батьки кричатимуть и лаятимуться, подряпина не загоїться сама собою, штани або колготки не стануть цілими, а біль посилиться напевно. Тому заспокойте шибеника, якщо потрібно, дайте йому трохи валеріани. Поясніть, що це не перша і не остання рана в його жітті, вона заживе ы навіть сліду не залишиться. Іноді ,побачивши кров, діти втрачають свідомість. Не метушитесь, не панікуйте, на допомогу прийде нашатирний спирт, а потім і валеріана.

Кiлькiсть переглядiв: 194

Коментарi