Дитячий садок – ходити потрібно?

2018-12-10

Дитячий садок – ходити потрібно?

Віддали дитину в дитячий садок? Вам «річний абонемент» до педіатра і ЛОРа. І це не тому, що поганий дитячий садок. Або не потрібно туди ходити. Або ми приховуємо таємні знання як вберегти дитину від хвороб.

Ні, ми абсолютно відверті. Дитина буде хворіти значно частіше протягом першого року відвідування дитячого колективу.

І це нормально. І це також частина процесу соціалізації. А в моїй спеціальності цей процес називається послідовною колонізацією носоглотки умовно патогенною і сапрофітною флорою. Незрозуміло?

Пояснюю. При народженні слизова оболонка верхніх дихальних шляхів у дитини стерильна, але вже в пологовому будинку починає заселятися флорою мами. А далі – флорою членів родини. Імунна система вивчає мікрофлору, вчиться її контролювати, виробляти імунну відповідь. Все йде добре

Ви віддали дитину в садочок? Уявляєте яке навантаження на імунну систему? Адже кожен приходить «з своєю бактерією» в носі. І щедро ділиться. Це дитина пішла в садочок, а її імунна система – в свого роду «школу», де вчиться, вчиться і вчиться. Розпізнає, реагує, вбиває, контролює. Ну так, не ідеально все виходить одразу, погано контролює – дитина хворіє, заражається знову, знову хворіє.

Чи погана імунна система? Ні, повірте, вона дуже намагається працювати ідеально. Ви вирішили забрати дитину з садочка. Так, маля почне хворіти менше. Але рівно до того моменту, поки Ви не повернете нащадка в садочок. Або в школу. Імунна система ж «не закінчила навчання», і з такої вимушеної «академічної відпустки» вона повернеться і буде знову намагатися захистити організм дитини від захворювань.

То віддавати в садочок чи ні? Однозначно, віддавати.

А що робити з захворюваннями? Лікувати. Ефективно і так довго, як це буде потрібно. Але потім повертати дитину в садочок, а її імунну систему «в школу». Хай працює!

Будьте здорові!!!

Кiлькiсть переглядiв: 84

Коментарi